Активісти Майдану отримують медичну та гуманітарну допомогу з Польщі, Литви, Чехії та Латвії


1743484_10202521236743577_1990594154_n
Активістів Майдану підтримують у багатьох країнах світу. Так, Польща, Литва, Чехія, Латвія і Росія збирають гуманітарну допомогу протестувальникам, а постраждалих активістів безкоштовно лікують у своїх медичних закладах.

Польща

З початку Майдану невеликі партії одягу перевозили через польсько-український кордон приватними автомобілями.

Наприкінці січня організація “Фундація духовної культури прикордоння зібрала понад 10 тонн дарунків для активістів протягом тижня у кількох містах Польщі. А вже 3 лютого транспорт із гуманітарною допомогою для протестувальників на Майдані у Києві перетнув український кордон. Це був перший офіційний транспорт з дарунками з Польщі, який в’їхав в Україну.

Проте цю партію було затримано української прикордонною службою.

Міністерство доходів і зборів офіційно запевнило, що всі процедури митного оформлення гуманітарних вантажів, які надходять в Україну, здійснюються лише у рамках чинного митного законодавства.

Згодом Мінсоцполітики пояснило затримання тим, що досі не отримало документів на визнання гуманітарною допомогою вантажу від донора з Польщі “Фундація духовної культури прикордоння”.

6 лютого Польща прийняла на лікування перших чотирьох громадян України, постраждалих під час акцій протесту в Києві. Українці будуть лікуватися в лікарні Міністерства внутрішніх справ Польщі. Як зазначили у польському МЗС, Польща готова ще прийняти постраждалих під час акцій в Україні.

За повідомленнями народного депутата (фракція “Свобода”) Святослава Ханенка, всього до Польщі на лікування поїде 50 осіб.

Литва

Литва була першою державою Європи, яка надала медичну допомогу постраждалим учасникам протестів в Україні, і виділила на це €15 тис.

Також ця країна сприяє тому, аби постраждалі активісти реабілітувалися у її закладах лікування. Так у лікарні Вільнюса вже доставили трьох українських активістів, серед них – лідер “Автомайдану” Дмитро Булатов, якого викрали і катували невідомі.

А 5 лютого стало відомо, що уряд Литви має намір виділити 150 тисяч літів (близько €43,5 тис. євро) на лікування постраждалих українських опозиціонерів.

Окрім державної підтримки, ініціюють допомогу й самі литовці. Так, ініціатори литовського громадського руху “За демократію. Україна” розпочали консолідувати різну допомогу учасникам протестів в Україні, закликавши громадян Литви жертвувати кошти київським демонстрантам.

Чехія

Наприкінці січня громадська організація «Українська європейська перспектива» у Празі й «Батьківщина – Прага» виступили з ініціативою підтримати учасників демонстрацій в Україні. Наразі вони збирають речі для Майдану.

Згодом чеська гуманітарна організація “Людина у скруті” надала Україні допомогу в розмірі 500 тисяч чеських крон, а це понад 210 тисяч гривень. Допомога призначена “жертвам насильства, цілеспрямованих переслідувань під час протестів, у разі потреби також їхнім родинам”. Зокрема, кошти були направлені для надання лікарської допомоги, підтримки розвитку громадянського суспільства і неурядових організацій в Україні.

Також Міністерство закордонних справ Чехії готується надати гуманітарну допомогу пораненим на мирних демонстраціях людям: мова йде про суму в 4 мільйони чеських крон, або майже 200 тисяч доларів. Імовірно, що на допомогу постраждалим будуть використані відповідні кошти з Вишеградського фонду.

Росія

31 січня російські опозиціонери створили комітет солідарності з українським Майданом. Організація має намір поширювати об’єктивну інформацію про Майдан і події в Україні та протидіяти інформаційній війні Кремля, яку він оголосив Україні. Також комітет планує здійснювати «народну дипломатію” та “встановлювати зв’язки між спільнотами активістів”.

Ініціаторами створення комітету виступили представники російської опозиції та громадські діячі Михайло Аншаков, Андрій Ілларіонов, Андрій Піонтковський, Лоліта Царі, Ольга Курносова , Павло Шелков, а також український режисер Володимир Різун. Також учасники комітету проводять масові акції на підтримку.

Окрім того, Латвія прийняла на лікування 10 постраждалих активістів.

Як відомо, раніше  з ініціативами допомогти лікуванням постраждалим активістам виступили Німеччина і Канада.